Europoslanec Tomáš Zdechovský (kandidát SPOLU č.4 za KDU-ČSL) se ve videorozhovoru na Epoch Times (od času 37:55) dopustil několika lží na moji adresu a mimo jiné ukázal, že nerozumí podstatě unijního nařízení Digital Services Act (DSA).
- Není pravda, že bychom spolu diskutovali o unijní legislativě. Pan Zdechovský mi tedy nemohl nic opakovaně říkat nebo mě k něčemu vyzývat. Já ho teď však tímto vyzývám, aby přestal veřejně lhát a nařízení DSA si dostudoval.
- Není pravda, že „DSA je nástroj, který členské státy mohou využít a nemusí“. DSA je od 17.2. plně platný ve všech členských zemích EU a musí být implementován do národní legislativy. U nás to bude Zákonem o digitální ekonomice. Česká vláda se jím vzdala pravomoci regulovat velmi velké platformy.
- Nikdy jsme v SOSP netvrdili, že je svoboda slova neomezená nebo že bychom o něco takového usilovali. Neplatí to ani v USA, kde mají první dodatek ústavy a v porovnání s Evropou svobodnější přístup. Přímé výhrůžky násilím jsou rozhodně za hranicí svobody slova a vždy jsme opakovali, že jsou nepřijatelné. To však platí i podle českých zákonů. Na to netřeba DSA a DSA se tímto ani nezabývá.
- O tom, jak to bylo s podvody při započítávání korespondenčních hlasů při posledních amerických prezidentských volbách, nechť si pan Zdechovský promluví se členy nebo voliči Republikánské strany. Ti mu to vysvětlí jistě lépe než kdokoli z pozorovatelů v ČR.
- „Nemůžeme lháře, podvodníky a manipulátory nechat všemocně cokoli šířit“ (čas 39:45). Tady se s panem Zdechovským do značné míry shodneme a proto mu radím, aby přestal šířit lži a pomluvy, neboť na ty český právní řád už dávno pamatuje a vůbec k tomu cenzurní unijní nařízení DSA nepotřebuje.
Čtenářům závěrem doporučuji, aby se na našem webu podívali, jak Tomáš Zdechovský, č. 4 na kandidátce SPOLU, hlasoval v případě návrhů tří unijních nařízení, která se týkala omezení svobody slova českých občanů.
Odpovědět